Idealna różnica wieku między kobietą i mężczyzną

Pytanie idealnej różnicy w wieku nurtuje wielu mężczyzn i kobiet. Nawet nie wiem, dlaczego. Może być przeliczyć się boją? Czy iść w poprzek opinii publicznej? Ale przecież żyć-to im. Różnica wieku między ludźmi, вступающими w małżeństwo obchodzi i psychologów, i сексопатологов, i przez fizjologów. Wszystkie zajmują się badaniami i dają zalecenia dotyczące różnicy wieku między mężczyzną i kobietą. Ich zdaniem, idealna różnica w 4-5 lat. Z tym, że mężczyzna będzie starsze. Ale pisze się, że te liczby примерны i w pewnym stopniu umowne, ponieważ oprócz różnicy w wieku, w połączeniu uważany jest masa innych warunków, takich jak właściwie wiek mężczyźni i kobiety, gdy są one tworzą parę.

Zgadzam się, że kobieta w 18 i 30 lat to dwie duże różnice. I jeśli w 18 ona nie będzie patrzeć na chłopców młodszy siebie, chyba, że na rok-dwa, to w 30 mężczyźni młodsi na 5-7 lat, mogą wyglądać dla niej całkiem atrakcyjnie. Zazwyczaj kobiety z dużym zainteresowaniem patrzą na mężczyzn powyżej siebie. I nie ma tu nic dziwnego. Który odbył się we wszystkich znaczeniach mężczyzna może zapewnić godne życie kobiecie i jej dzieciom. I nawet, jeśli kobieta jest całkowicie niezależna, tym bardziej starszy partner może wynieść jej przyzwoitą partię, ponieważ może otworzyć nowe horyzonty. Jednak nie warto zapominać o "młodych tak wcześnie", które mogą dać przewagę wiele bardziej dojrzały mężczyzn we wszystkich aspektach – i finansowo, i psychicznej dojrzałości. Tak, wszystko jest względne.

To teraz ludzie bardziej swobodnie patrzeć na różnicę wieku. I mężczyźni, i kobiety decydują styl życia, sposób na zarobienie pieniędzy i mogą to robić, nie patrząc na wiek przynależność. Ale były czasy, kiedy styl życia był inny. Kobieta zajmowała się wyłącznie prowadzeniem gospodarstwa domowego, a mężczyzna został producentem i utrzymywał rodzinę. Czyli kobieta w dosłownym sensie była ZA mężem. Przy tym kobieta wychodziła za mąż w bardzo młodym wieku. To było związane z tym, że w jednym domu mieszkali i rodzina rodziców i rodziny synów, więc było korzystne wcześniej wydać córkę za mąż, by o nią dbał inny mężczyzna. Jeszcze jakieś sto, albo i mniej lat dziewiętnastu – rok wykazywać dziewczyny były перестарками i społeczeństwo patrzał na nich z ukosa. A to mężczyzna powinien być starszy, aby mógł wyżywić rodzinę. A to oznacza, że za jego plecami już musi być jakieś doświadczenie, wiedzę i umiejętności, których młody chłopak nie ma.

Czyli taki układ był spowodowany życie. I w społeczeństwie to stało się normą. Życie się zmieniło, a oto opinia publiczna wciąż mierzy wiele rzeczy, w tym i różnicę wieku między mężczyzną i kobietą, po staremu. I w pewnym stopniu jest to prawda. Tak jak do urodzenia i wychowania zdrowego potomstwa idealnie, gdy młoda matka, a ojciec dojrzały, czyli z dojrzałych charakterem, zrównoważonej psychice i finansowej stabilności. Teraz, w większości, różnica w parach wynosi od 1 do 5 lat. Zazwyczaj mężczyzna powyżej. Ale coraz częściej spotyka się związki, w których różnica jest dość duża – 10 i więcej lat. I nawet małżeństwa, w których kobieta jest starsza i znacznie, już nie rzadkość. Psychologowie uważają, że to zbyt duża różnica wieku między partnerami może mówić o jakiejś патологичности w związku. To albo egoistyczne pobudki, albo problemy psychologiczne partnerów, które nie występują na równych prawach, a szukają macierzyńskiego lub ojcowską dominantę w partnerze. Nie mniej nienaturalne jest małżeństwo, w którym kobieta jest znacznie starszy. Aby nie uważali profesjonaliści, każdy związek ma prawo do istnienia. Nawet jeśli jest w nim element egoizmu. Przecież to jest prywatna sprawa każdego. I osobista odpowiedzialność każdego za siebie w pierwszej kolejności