Jak pozbyć się zazdrości

Każdy w swoim życiu spotyka się z uczuciem zazdrości. Zazdrość może być przydatne dla twoich relacji i przełomowej. Powody do zazdrości łatwo można znaleźć, ale pozbyć się samego uczucia – nie jest tak łatwo. Czasami, niekontrolowana zazdrość może "pożerać" od wewnątrz i выматывать tak, że żadna depresja i miłosne męki nie będzie z nią na równi. Jak można sprawdzić, jak człowiek zazdrosny? Aby się tego dowiedzieć, jest kilka sposobów:

1. Test Zazdrosny czy ty, w końcu przeczytać wyniki, i dowiedzieć się, co i jak.
2. Przeanalizować swoje działania i ocenić samego lub samej siebie ze strony swojego partnera. Jeśli wziąć pierwszy punkt, to nie będzie trudne. A oto drugi – nie każdy może wcielić się w postać innego człowieka. Aby być precyzyjnym, to nie każdy wie, jak poprawnie to zrobić. Wchodzić w inny sposób będziemy w ten oto sposób: na początku oceniamy swojego partnera, jego charakter, zwyczaje, nawyki, reakcje na różne frazy lub słowa itp., a wtedy już i zaczynamy zadawać od siebie pytania i otrzymywać od tego utworzonego obrazu odpowiedzi. Jak widać, wszystko jest proste jak dwa razy dwa... Otrzymujemy żądaną odpowiedzi na swoje pytania, a teraz do przodu wybrać metodę, w której będziemy walczyć z tym uczuciem. Istnieje bardzo wiele metod walki z zazdrości, dlatego wybieramy tylko kilka z nich, najbardziej sprawdzonych i wiarygodnych.

1. Ocena sytuacji Na początek trzeba ocenić całą sytuację na "trzeźwe" głowę – przeanalizować wszystkie przyczyny swojej zazdrości, bo jak wiadomo, są tacy ludzie, którzy czasami poczta приревновать mogą. Dlatego, trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań: "Jakie są powody dla mojej zazdrości?", "O ile są one realne do ewentualnej zdrady lub emocji?", "Dlaczego jestem zazdrosna: boję się stracić ukochaną osobę, uważam partnera moją własnością i nie chcę dzielić z nikim, nawet nie potrafię wyjaśnić przyczynę swojej zazdrości?", "Jak zazdrość wpływa na relacje na związek z ukochaną osobą: negatywnie – Wy się kłócicie, partner wyraża niezadowolenie lub jego sprawą twoja nieufność; pozytywnie – relacje od czasu do czasu przeżywają "flash pack zmysłów"; neutralny – Twoja zazdrość nie rani partnera, a przy tym w żaden sposób relacje nie zmieniają się", "Dlaczego chcesz skończyć z tym uczuciem: w celu uniknięcia negatywnych skutków w relacji do spokojnego życia i dobrego samopoczucia, "aby było" tak jak uważasz to negatywne zjawisko i niepotrzebne ci?" 2. Autosugestia Po tym, jak określić dla siebie to, co Swojej zazdrości nie ma ważnych powodów, a to tylko reakcja na swoją niepewność i obawy, warto przejść do etapu autosugestii. Tutaj można użyć następujące zdanie, które należy pamiętać i regularnie powtarzać sobie: "Ja jestem najważniejszą osobą w życiu swojej drugiej połówki!" "Jestem zazdrosna, bo nie mam nic do roboty i tak się zabawiam!" "Mój kochany człowiek nigdy mnie nie opuści, tak jak my się kochamy i ufamy sobie nawzajem!" "Mój ulubiony człowiek kocha tylko mnie! Dlaczego? Dlatego, że mieszka/spotyka się ze mną, a nie z tymi, do których staram się zazdrosny!" "Ja sam mogę pozbyć się zazdrości, tak jak rozumiem, że powodów do zazdrości – śmieszne!" "Kocham swoją drugą połówkę, gdzie jest miłość – tam zazdrość nie żyje!" 3. "Klin klinem" Można spróbować poradzić sobie z zazdrością w tej technice, tylko nie zapominajmy o tym, że zawsze trzeba wiedzieć, kiedy przestać. To wystarczy, aby zacząć samemu flirtować z osobami płci przeciwnej. Nie prowadzi do wiedzy partnera o tym, ale czując się winna za to, co robisz. Wstyd i obawa, że partner się dowie i nie spodoba mu się to, zrobią swoje. U ciebie pojawia się wyraźna granica, kiedy poczujesz "szał zazdrości" na sobie, dowiedzieć się, jak frustrujące jest, gdy ci nie ufają, i zrozumieć, ile kłopotów sprawiasz tym swojemu partnerowi. W niektórych przypadkach to pomaga, aby pozbyć się swojej zazdrości, ale nie warto "odtworzyć", tak jak trzeba postępować bardzo ostrożnie, aby nie zniszczyć istniejące i cenne relacje. W ten sposób, w większości przypadków z zazdrością walczyć trzeba.

Aby to zrobić, należy wybrać odpowiedni sposób, który będzie dla ciebie najbardziej skuteczna i ćwiczyć przez jakiś czas. Kiedy to będzie już niepotrzebne – jesteś w stanie zrozumieć i żyć w zgodzie i miłości z partnerem. A jeszcze jest kilka wskazówek, aby zazdrość nie tylko odeszła, ale nigdy więcej nie wracała, to: a) zdobyć pewność siebie; b) pozbyć się swoich lęków;) zająć się czymś pożytecznym, aby nie było czasu rozproszony na głupoty. Kochasz i nie starajcie się usilnie na drobiazgi, niech życie będzie w radości, a miłość w przyjemność, a nie cierpienie. Ale w pełni zazdrość z jego życia nie należy wyrzucać, niech to pozostanie dla "rozgrzewki" uczuć i nadania im większej jasności i pasji.