W czym tkwi sekret szczęśliwego związku mężczyzny i kobiety?

Umiejętność budowania trwałych i harmonijnych relacji z płcią przeciwną - jeden z niezbędnych warunków szczęścia każdego człowieka. Mężczyźni i kobiety są równie mocno potrzebują siebie nawzajem, i nie widzą sensu życia, żyjąc osobno.

Dlaczego więc w naszym świecie jest ogromna ilość śmiesznych kłótni, gorzkich rozstań, i miłosnych dramatów?

A wszystko dlatego, że daleko nie każdy wie, że związek między kobietą i mężczyzną ustawiają się według określonych zasad i przepisów, których naruszenie, zazwyczaj prowadzi do katastrofalnych finału - rozdarcie między kochankami.

Zacznijmy od tego, że związek mężczyzny i kobiety ma kilka aspektów, które w równym stopniu ważne, aby relacje można było nazwać szczęśliwymi:

Romans - wzajemne komplementy, prezenty, zaloty, wspólne spacery w świetle księżyca i wieczory przy świecach. Romans jest ważna nie tylko na początku związku, jak niektórzy błędnie uważają, ale i później nawet 10 lub 20 lat po znajomości! Jak tylko z relacji znika urok romansu, natychmiast stają się nudne, banalne i nudne.


Przyjaźń - rozwinięta komunikacji werbalnej i fizycznej, posiadanie wspólnych tematów do rozmów, gotowość obu partnerów wspierać, rozumieć, pomagać, współczuć siebie. Jeśli mężczyzna i kobieta stają się nie tylko miłośników, ale i przyjaciółmi - im nigdy nie będzie nudny, smutny i samotny obok siebie. Jeśli kuleje ta sfera stosunków, partnerzy, prędzej czy później nieuchronnie wewnętrznie się od siebie oddalają i stają się obcymi ludźmi, nawet jeśli w innych dziedzinach u nich wszystko w porządku.


Rdz - wspólne gospodarstwo domowe, podział domowych obowiązków, finanse. Jest to najbardziej nudna strona relacji, o którą rozbiła nie jeden statek miłości. Ale, pomimo tego, umiejętność nawiązywania wspólny byt - bardzo ważny warunek trwałego i szczęśliwego związku! A w przeciwnym razie żadna miłość długo nie wytrzyma stałych kłótnie i sprzeczki na tle codziennych problemów!


Seks - stosunki seksualne między kochankami. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest harmonia seksualna dla szczęśliwych relacji. Dlatego, ignorowanie problemów w tej dziedzinie, lub po prostu nieumiejętność je rozwiązać, szybko prowadzi najpierw do изменам, a następnie do upadku pary.
Etapy, które przechodzi każda para

Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę, że tworzenie mocnych i udanych relacji wymaga czasu i dużego wysiłku obu partnerów. Związek między kobietą i mężczyzną mają swoją dynamikę rozwoju i obejmuje kilka etapów:

Występowanie sympatii
Psychologowie twierdzą, że wzajemna sympatia występuje między przedstawicielami płci przeciwnej już w pierwszej minucie znajomości. I jeśli jej nie powstało dosłownie w ciągu kilku pierwszych minut obcowania, to z dużym prawdopodobieństwem, że nie wystąpi w ogóle. Na tym etapie kobieta i mężczyzna obserwują i oceniają siebie jako potencjalnego partnera.
Flirt, zaloty
Na tym etapie partnerzy flirty ze sobą, mówią komplementy, starają się zdobyć przychylność siebie, jak podbić. Ten etap najlepiej rozciągnąć dłużej, aby poznać siebie nawzajem, i dokładnie zdecydować, czy warto tłumaczyć relacji do kolejnej rundy.
Intymne zbliżenie
Przeżywając tę fazę jako kochanków, mężczyzna i kobieta mogą już ocenić, czy są kompatybilne są seksualnie. Nie warto się śpieszyć i wejść w intymną więź zbyt wcześnie, gdyż w przeciwnym razie ten pośpiech może doprowadzić do zakończenia relacji.
Docieranie
Na tym etapie para mieszka razem, lub tak często, że każdy ma możliwość oceny innego, że tak powiem, w życiu codziennym. Zauważono, że dość duży procent związków rozpada się właśnie na tym etapie. I nie jest to zaskakujące! Rzecz w tym, że na wcześniejszych etapach obu partnerów, starając się zrobić dobre wrażenie na siebie, zwykle dają się tylko z najlepszej strony, a negatywne cechy, takie jak egoizm, temperament, skąpstwo, niegospodarności i dr., umiejętnie ukrywają. Ale przy bliskim, codziennym komunikowaniu się, ukryć swoją istotą jest praktycznie niemożliwe, dlatego dość często, odkrywając na tym etapie relacji w siebie nieprzyjemne jakości, partnerzy decydują się rozstać.
Stabilne relacje
Związek jest już zalogowany w stabilnej rutynę i stały się pewne i przewidywalne. Mężczyzna i kobieta już wie, czego można spodziewać się od siebie, i nauczyli się, jak dostosować się w różnych sytuacjach. I choć na tym etapie związki rozpadają się znacznie rzadziej, niż w poprzednich, ale i tu są pułapki. Bardzo ważne jest, aby u partnerów został nawiązany wspólny wypoczynek i aby w społeczeństwie siebie im nie było nudne. Największym niebezpieczeństwem, które czyha na parze małżeńskiej na tym etapie - wzajemne пресыщенность!
Całość
Pary, które osiągają tego życiowego etapu, można w miły sposób pozazdrościć! Na tym etapie relacji mężczyzna i kobieta już nie wyobrażam życia bez siebie i nawet nie myśli o zerwaniu.
Podstawowe zasady budowania udanych relacji

Aby związek mężczyzny i kobiety w jednym "piękny" dzień nie zawalił się jak domek z piasku, musi opierać się na solidnych fundamentach, czyli na obowiązkowym przestrzeganiu partnerami podstawowych zasad, na których ustawiają się relacje:

Zasada poświęcenia
Tylko taki człowiek jest w stanie zbudować trwały i szczęśliwy związek, który jest gotów dla nich iść na dobrowolne ofiary. Mężczyzna i kobieta powinni być gotowi okresowo poświęcić dla siebie czas, udogodnień, zasadami i wielu innych. Mądrzy ludzie wiedzą, że harmonijne relacje - to wielkie dzieło! Jeśli partnerzy oczekują od relacji tylko radości i przyjemności, a przy tym zupełnie nie są w stanie iść na ofiarę - ich związek z góry skazany na rozciąganie!
Zasada bezwarunkowego przyjęcia
Gotowość do podjęcia i kochać partnera ze wszystkimi zaletami i wadami, nie starając się go przerobić pod siebie - jeden z podstawowych warunków szczęśliwych i silnych relacji! Człowiek, który poszukuje idealnego partnera, który nie ma wad, sam siebie skazuje na samotność.
Zasada wspólnoty celów życiowych i aspiracji
Ktoś mądry powiedział kiedyś: "Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem. Kochać - to znaczy patrzeć w jednym kierunku". Dlatego, jeśli mężczyzna i kobieta - zbyt różni ludzie mają różne życiowe cele i priorytety, to wątpię, czy ich związek będzie długie i szczęśliwe.
Zasada wzajemnego szacunku
Aby zrobić z siebie naprawdę zadowolony, partnerzy muszą ze zrozumieniem i szacunkiem odnosić się do nawyków, przekonań i pragnień siebie, starać się nie ranić siebie nawzajem za żywe i w niczym nie narusza. W przeciwnym razie, życie rodzinne zamienia się w бородинское bitwę.
Zasada wzajemnej miłości
Bez wątpienia jest to najważniejsza zasada szczęśliwych relacji między mężczyzną i kobietą! Jeśli w sercach panuje prawdziwa miłość, to nie ma takiego problemu, którego nie jest możliwe byłoby przezwyciężenie dla możliwości bycia razem i zrobić z siebie zadowolony!