Dlaczego mężczyźni nie rozumieją kobiet i często się kłócą?

Brak porozumienia — jedna z najczęstszych przyczyn, z powodu których kłócą i rozstają się zakochane pary. Wydawało by się, jak można nie rozumieć siebie dwóm zakochanym, mówi w jednym i tym samym języku?

Psychologowie uważają, że mężczyźni nie rozumieją kobiet z powodu czysto psychologicznych różnic między nimi. Większość kobiet przyzwyczajeni do postrzegania świata przez pryzmat uczuć i emocji, podczas gdy myślenie mężczyzn jest bardzo konkretne i logiczne — stąd problemy.

Ale, tym nie mniej, wiele par jednak znaleźć wspólny język i zaliczają się całkiem harmonijne relacje — to mówi o tym, że porozumienie między mężczyznami i kobietami jest możliwe, trzeba tylko nauczyć się słyszeć i czuć siebie nawzajem.

Psychologowie uważają, że kobiety ze względu na specyfikę swojego zachowania, często sami są winni w tym, że ludzie ich nie rozumieją.

Przeszkody na drodze do porozumienia

Nadmierna emocjonalność
Niektóre kobiety, zamiast spokojnie i logicznie wytłumaczyć mężczyźnie swoje roszczenia, zaczynają płakać i tych problemów z porzuceniem: "Jaki jesteś okrutny i nieczuły! Ty mnie nie kochasz!", — a biedny mężczyzna w tym momencie nawet nie może zrozumieć, o co chodzi, w czym jest jego wina i że od niego chcą...
Sneak
Dlaczego wiele kobiet wierzy, że mężczyźni muszą odgadnąć ich pragnienia telepatycznie i natychmiast się ich przestrzegać. A jeśli mężczyzna przez dłuższy czas nie wie, jakiego zachowania lub jakich działań oczekuje od niego ukochana, to na niego spadają zarzuty i oskarżenia we wszystkich grzechach śmiertelnych. Może mężczyzna i miło było by spełnić życzenie kobiety, ale jak można się domyślić, czego chce, jeśli ona nigdy o tym nawet nie dała?
Tajemniczość
Czasami kobiety, starając się zaintrygować i zainteresować mężczyznę, specjalnie напускают na siebie tajemnicy i mistyki, mówią z mężczyzną wskazówki, nic konkretnego o sobie nie mówią, dają nieprzewidywalne i niespójne reakcje na działania mężczyzny. Wynik takiego postępowania okazuje się odwrotny do oczekiwanego — mężczyźni po prostu nie rozumiem takich kobiet, które są zagubione i nie wiedzą, jak zachowywać się z podobnymi дамочками, i w końcu decydują się trzymać od nich z daleka.


Obojętność
Jeśli kobieta od dzieciństwa wpajano, że im zimniej i безразличнее będzie zachowywać się z mężczyzną, tym szybciej on się zakocha, padnie do jego stóp i rzucać się spełniać wszystkie jej zachcianki, to nie jest zaskakujące, jeśli ona będzie podążać tym modelu postępowania przy budowaniu relacji z płcią przeciwną. A tymczasem, mężczyźni też chcą czuć od kobiety ciepło i miłość, a od zimnych i obojętnych kobiety uciekają jak diabeł od kadzidła.
Jak poprawić kontakt z mężczyzną?

Bezpośredniość
Jeśli już powiedzieć mężczyźnie o swoich zastrzeżeniach i pragnieniach, a nie fakt, oczywiście, że natychmiast rzucili się je wykonać, ale w każdym razie mężczyzna zrozumie, czego chce od niego kobieta, i spróbuje znaleźć kompromis rozwiązania powstałych w związku problemów.
Zobacz szczegóły
Myślenie mężczyzn jest bardzo konkretne, logiczne, więc i z nimi rozmawiać, należy w języku konkretnych logicznych argumentów, a nie na języku uczuć i emocji. Im więcej logiki i zdrowego rozsądku będzie w wyrokach kobiety, tym większa szansa, że mężczyzna zrozumie kobietę i zgadzam się z nią.
Spokój
Mężczyźni nie rozumieją kobiet, kiedy te zaczynają płakać ze łzami w oczach. U większości przedstawicieli płci, gdy widzą, zaczynający się kobiecą histerię, pojawia się tylko jedno pragnienie — aby uciec z daleka.
Szczerość
Mężczyźni źle rozumieją kobiet zawoalowane aluzje, ale bardzo cenią sobie bezpośredni i szczery styl komunikacji — tak im łatwiej zrozumieć rozmówcy i znaleźć z nim wspólny język!