Dlaczego kobieta samotna w życiu osobistym?

Każda kobieta marzy o rodzinnym szczęście z ukochaną osobą, ale, niestety, problem kobiecej samotności znam bardzo wielu nowoczesnych kobiet z pierwszej ręki. Według statystyk, kobiety nie posiadające męża albo stałego kochanka, w dużych miastach jak najmniej około 20-25%! Więc dlaczego kobiety są samotni?

Psychologowie twierdzą, że powodem tego zjawiska, w większości przypadków, jest zawarta w najniższej kobiety — w jej niewłaściwego zachowania lub мировосприятии. Dlatego, aby znaleźć sobie towarzysza życia, kobieta musi najpierw zmienić siebie.

W zasadzie, żadna kobieta nie jest ubezpieczona od rozstania z mężczyzną i tymczasowego samotności. Ale jeśli kobieta cierpi od chronicznej samotności i od lat nie ma życia osobistego, najprawdopodobniej, że ma wiele problemów psychologicznych.

Psychologiczne czynniki, które uniemożliwiają kobiecie założyć rodzinę

Закомплексована i taka niepewna siebie
Samotna kobieta, zazwyczaj cierpi na różnego rodzaju kompleksy, nie podoba się sama sobie i nie wierzy, że może zainteresować mężczyznę, a dlatego, rozmawiając z mężczyznami, nieśmiały, zachowuje się zaciśnięte i сковано, wyraźnie tracąc na tle bardziej pewnych i wyzwolonych kobiet. Kobieta, która nie wierzy w swoją atrakcyjność, nigdy nie będzie w stanie cieszyć się powodzeniem u płci przeciwnej, nawet jeśli będzie mieć dość  wygląd.
Boi się mężczyzn i nie wierzy im
Kobieta może mieć podświadomie strach przed związkiem z mężczyzną, z powodu tego, że:

w młodości przeszedł miłosny rozczarowanie;
miała przed sobą przykład nieszczęśliwą wspólnego życia rodziców;
wychowała się samotną matką, która zainspirowało córce myśl, że "wszyscy faceci to dranie, i od kobiet im tylko jedno".
Kobieta, które doświadczeń strach przed mężczyznami, nieświadomie unika stosunków z nimi, tak jak nie wierzy, że człowiek jest w stanie uczynić ją szczęśliwą.

Poświęca cały swój czas pracy
Kobieca samotność jest charakterystyczne dla współczesnych biznes-woman, które do tego stopnia koncentruje się na karierze i zarabianie pieniędzy, że na życie osobiste nie mają ani czasu, ani sił. Takie kobiety bardzo cenią sobie wolność i niezależność i trzymają ludzi na dystans, dlatego wszystkie ich powieści, jak zwykle, непродолжительны. Ponadto, mężczyźni boją się takich kobiet i czują się przy nich niepewnie, woli mieć do czynienia z łagodnymi i mniej udane kobietami.


Nie wie, jak prawidłowo dbać o siebie
Większość samotnych kobiet tak wychowani, że nie zdradzają poważnego znaczenia własnego wyglądu i nie uważają, że podkreślać swoją urodę. Nie podążają za modą, obojętny na kosmetykach i biżuterii, nie dbają o wadze, w wyniku czego wyglądają dużo gorzej, niż mogłyby wyglądać, gdyby poprawnie opiekowali się sobą. A mężczyźni, jak wiadomo, kochają oczami, dlatego rzadko zwracają uwagę na mało zadbanych kobiet.
Nie lubi seks
Jeśli kobieta otrzymała пуританское wychowanie i подсознательную instalację od rodziców, że seks jest brudny i upokarzające, to nie ma nic dziwnego w tym, dlaczego kobieta samotna. Przecież uprawianie miłości, zamiast zabawy, będą wywoływać u takiej kobiety wstręt. A jak wiadomo, dla większości mężczyzn kameralny strona życia jest bardzo ważna, i jeśli kobieta w łóżku zachowuje się zmuszony, a nie pod różnymi pretekstami unika bliskości z mężczyzną, to chyba nie może liczyć na to, że ten mężczyzna będzie chciał kontynuować związek z nią.
Jak widzimy, kobieca samotność ma podłoże psychologiczne, dlatego ten problem jest dość поправима. Pracując nad sobą, kobieta może zmienić swoje podświadome zabudowy i skorygować swoje zachowanie, a w konsekwencji zmienić swoje przeznaczenie.

Podnieść własną samoocenę
Można to zrobić za pomocą autosugestii, wykorzystując różne specjalne szkolenia dla podniesienia poczucia własnej wartości, które można znaleźć w internecie. Jeśli kobieta ma czas i finanse, może odwiedzić doświadczonego psychologa, który pomógł jej pozbyć się kompleksu niższości i zdobyć pewność siebie.
Zwracać uwagę na pielęgnacji własnego wyglądu
Po pierwsze, pielęgnując w sobie, kobieta uczy się kochać siebie, po drugie, zadbana kobieta to piękna kobieta!
Przestać wstydzić się własnej seksualności
Jeśli kobieta jest zmęczona byciem samotną i chce nawiązać osobiste życie, ona musi zrozumieć, że dorosła kobieta seks nie wstyd, a całkiem naturalnie.
Przezwyciężyć swoje uprzedzenia w stosunku do mężczyzn
Niestety, to może okazać się trudne, ponieważ ludzie często nie zdają sobie sprawy swoje podświadome zabudowy, dlatego kobieta może potrzebować pomocy wykwalifikowanego psychologa. Najważniejsze jest to, że musi przyjąć do wiadomości kobieta: jaki związek czeka od mężczyzn — tak, są i będą do niej należeć!
Znaleźć złoty środek między pracą a życiem osobistym
Całą pracę nie da się zmienić i wszystkich pieniędzy nie zarobisz, a do tego, żadne bogactwo i żadne osiągnięcia zawodowe nie radość, jeśli kobieta jest samotna i nie ma obok ukochanego i kochającego człowieka!