Pierwsza randka: 5 tajemnic sukcesu

Zbyt często wiążemy duże nadzieje na pierwszą randkę z osobą, która nas interesuje. Ale czy zawsze udaje nam się osiągnąć swoich celów? Aby pierwsze spotkanie odbyło się łatwe i przyjemne dla obu stron, warto przestrzegać kilku zasad.


Olga Kuzniecowa
Z wykształcenia psycholog i językoznawca, obecnie wykłada języki. I szuka bratniej duszy.
Kiedyś znajdowała się w związku z cudownym mężczyzną i była szczęśliwa. A potem wszystko się zawaliło. Nie od razu oczywiście, ale o tym innym razem. Oczywiście, ja się martwiłam. I dość długo. A potem zdecydowała, że nadszedł czas, aby stworzyć nowe relacje. Około miesiąc temu była na serwisie randkowym.

Był czas, gdy jestem nieobecny słuchałam o nieskończonych nieudanych próbach swoich przyjaciółek "tam znaleźć coś porządnego". Często skarżyli się na to, że pierwsze spotkania z "pięknymi mężczyznami" ostatecznie okazują się ostatnimi. Dlatego, przed przystąpieniem do tego etapu, starałam się przewidzieć, jeśli nie wszystkie, wiele. I ku mojemu zdziwieniu za każdym razem wszystko odbywało się pomyślnie!

Rozwiązując to zadanie, nie stworzyła kilka prostych zasad, i teraz chcę się nimi podzielić. Zacznijmy od najważniejszego.

1. Bądźcie prawdziwymi

Pamiętacie reklamę? Dziewczyna przychodzi na randkę i przypadkowo słyszy, jak oczekujące jej młody człowiek mówi do kogoś przez telefon: "Nie, jeszcze nie znalazłem. Bo szukam prawdziwej!" Dziewczyna szybko zmienia swój wygląd, staje się "prawdziwą" i produkuje wspaniałe wrażenie na młodego człowieka. Kto by pomyślał, że w życiu wszystko jest właśnie tak?

Z własnego doświadczenia

Za każdym razem, idąc na spotkanie, starałam się, powiedzmy, nie zbierane. Już na pierwszej randce zrozumiałam, jak bardzo miała rację! Mnie spotkał lekko zanurzone w pracy problemy człowiek w swetrze i dżinsach. Dobra by nie była, przychodząc do sukni wieczorowej lub w seksowną bluzkę z luksusową dekolt!

na pierwszą randkę, być sobą

To niesamowite, ale to, co wybrałam z całej swojej garderoby, absolutnie zgodne z miejsca, czasu, mojemu rozmówcy, a co najważniejsze — mi najbardziej. Co znacznie wpłynęło na przebieg całego spotkania, bo pozwoliło nam raz być na jednej fali. Przecież oboje doszli w tym, w czym nam wygodnie chodzić, siedzieć, rozmawiać. I to było tak naturalne! W sumie polecam.

Chociaż, być może, twój ulubiony i najbardziej wygodny strój — to właśnie seksowna bluzka? No cóż, to śmiało!

Ale pamiętaj: walki раскрас w stylu "weź mnie teraz" i erotyczny ciuchy nadają się raczej do wyszukiwania podejrzanych przygód, a nie swojej drugiej połówki.


Można zapytać: a co z porady o tym, że kobieta przede wszystkim powinna być atrakcyjna? Tak, zgadza się. Pytanie brzmi: kogo chcesz przyciągnąć?

Dla swojego potencjalnego męża, najprawdopodobniej, będą atrakcyjne twoja kobiecość i piękno wewnętrzne, które współcześni mężczyźni doskonale zauważają od pierwszego wejrzenia. A zaangażowanie na poziomie podstawowego instynktu pozostawi twoje relacje to właśnie na tym poziomie i prawdopodobnie na zawsze.

2. Uśmiechaj się szczerze

Nam nie podejdzie uśmiech Джоконды. Czasami mężczyźni wpadają w dziwne otępienie od takich "kobiecych sztuczek" z pretensją na przysłowiową tajemnicy. Nam nie podejdzie i hollywoodzka uśmiech we wszystkie 32 zęby. Psychologowie już dawno wyjaśnili, dlaczego.

pierwsza randka, uśmiech

Jedynym wymogiem do uśmiechu: musi być szczera. Można zapytać, jak w ogóle można się uśmiechać obcego, tak szczerze? Po prostu pomyśl o tym, że to szczere teraz! Naprawdę cieszymy się, że przyjechali na spotkanie, i to jest tutaj, czeka na ciebie, i naprawdę szczęśliwi go widzieć, czyż nie tak?

I jeszcze jeden sekret ci otworzę: nie ma nic gorszego grzecznym uśmiechem na pierwszej randce. Pomyśl o sobie, o czym może mówić do twojego wybrańca? Osobiście widzę w przybliżeniu taką interpretację: "no Cóż, bardzo mi miło, oczywiście, że jesteś, ale jestem cała miła, i dlatego tak grzecznie się uśmiecham. Jestem pewna, że już ci się podobał, bo jestem taka grzeczna".

Z własnego doświadczenia

Aby skutecznie wykorzystać ten odbiór, wystarczy stworzyć w sobie szczególną optymistycznym nastroju, które lubię nazywać "cichy zachwyt". Dlaczego słaby? I dlaczego zachwyt? Z jednej strony, nie фонтанируете opanowania emocji, z drugiej — nie изнуряете rozmówcy niepokojące myśli o swoim wewnętrznym kłopoty. Czyli szukamy złoty środek.

Jeśli twój zachwyt powiew, więc można go powstrzymać, ale on wciąż obecny. Nieuchronnie mówi o sobie od czasu do czasu i przede wszystkim przebija w twoich интонациях, w uśmiechu. I uśmiech twój jest naprawdę wesoła i szczera. Bo w tym momencie swoje wewnętrzne słońce było odpowiedzią na zewnątrz.

Szczery uśmiech rozbraja i ma do siebie w szczególny sposób. Kształtuje przestrzeń zaufania, w które dostaje się twój rozmówca.
Za pomocą tylko ten jeden odbiór, za jedną randkę przekazać większą część drogi w kierunku siebie.

3. Być łatwiej

Traktuj tego, co dzieje się łatwo. Doświadczenie pokazuje, że u człowieka, zbyt зацикленного na wyniku, szanse na jego osiągnięcie są znacznie ograniczone. To jest dziwne, ale to fakt. Chociaż, być może, wszystko to kwestia nadmiernego napięcia. Ona nikogo nie zdobi. A naszym zadaniem jest sprawić, by człowiek chciał zobaczyć ciebie jeszcze raz. Lub nawet nie raz!

na pierwszą randkę, być łatwiejsze

Również ważne jest, aby nie próbować wykazać tylko swoje najlepsze strony. To pozwoli ci zobaczyć różne reakcje swojego potencjalnego partnera i zrozumieć, czy będzie mógł w przyszłości poradzić sobie ze swoimi małymi wadami.


Zaskakujące jest to, że i mężczyźni pozytywnie reagują na taką otwartość. U nich też jest coś, co chciałoby się ukryć, istnieje obawa popsuć pierwsze wrażenie. Zdając sobie sprawę, że można pozwolić sobie nie może być bez skazy, oni sami się trochę zrelaksować. A my pamiętamy, że najważniejsze — stworzyć atmosferę zaufania i komfortu.

Z własnego doświadczenia

W zasadzie starałam się być taka sama, jak w życiu, zachowywać się jak zwykle, w tym zezwolenie być niedoskonałe. I to dawało nam możliwość raz dostać się na inny poziom komunikacji, niż standardowe расшаркивание z wzajemnych łuków.

Na przykład, jerzeli spóźni na 15 minut, po prostu przeprosiła i wyjaśniła przyczynę, nie заламывая rąk. A potem szczerze bardzo dumna, spokoju i lojalności swego rozmówcy. Przy czym bardzo dumna, tak, aby on tę radość zauważył. I psychicznie postawiła sobie plus, widząc, jak on wewnętrznie приосанился od odczucia swojej wspaniałomyślności. I od razu powiedział mi, że i z nim to się zdarza, i zrelaksowany ostatecznie. Do końca naszej komunikacji wiedzieliśmy już, że oba niedoskonałe. A jeśli przyjrzeć się bliżej, to właśnie wiedza i tworzy poczucie większej bliskości.

Mężczyźni lubią dziewczyny, z którymi się oddycha, łatwo, z kim nie trzeba nic z siebie budować, uważać na każde słowo, gest, innymi słowy — szczep. Nie zacisnąć mężczyzn na pierwszej randce. Bo jeśli oni znaleźli się w poszukiwaniu, to znaczy, że ktoś do ciebie i tak już bardzo mocno ich w górę!
4. Nie bój się pytać

Ale pytaj o tym, co jest naprawdę dla ciebie ważne lub ciekawe. Psychologowie twierdzą, że ludzie lubią mówić o sobie. I tym grzech nie skorzystać! Widząc ogromne zainteresowanie, mężczyzna приободряется i staje się bardziej spokojny.

pierwsza randka

Do tego, podczas gdy on mówi, będziesz w stanie spojrzeć mu w oczy długim spojrzeniem, inwestując w niego każde uczucie, jakie chcesz. Twój wygląd może być kuszącą, zamyślony, tajemniczy, czy wesoły, intrygujący, z błyskiem! Ale najważniejsze — musi być otwarty i przyjazny. Osobiście dla mnie było wystarczająco dużo i ostatniego wariantu.

Też właśnie na pierwszej randce warto zadać te pytania, które przygotują grunt dla swoich dalszych relacji. Nie bój się porozmawiać z rozmówcą cel randki, zapytać, czego on oczekuje od komunikacji.

Opowiedz o sobie. I tu nie mów o tym, czego oczekujecie od osoby lub od stosunków w całości: "musisz być (dalej lista z 48 punktów), a potem wyjdę za ciebie za mąż!" Mówisz o tym, co was przyciąga perspektywa rozmową z nim. Jeśli trudno ci o tym powiedzieć potencjalnemu partnerowi, opowiedz o sobie. Niech w twojej głowie stworzy jasny obraz. Przy okazji, to pomoże ci prowadzić dialog w odpowiednim nurcie.

Z własnego doświadczenia

Otwartość i wzajemne zainteresowanie pozwoliły nam z entuzjazmem rozmawiać na przestrzeni całego spotkania. Bez вымученных przerw, niewygodnych milczenia, bez konieczności ciężko myśleć, o co jeszcze zapytać.

A dla trudnych przypadków jest jeden mały sekret, który ja nazywam "pętelka-крючочек". Załóżmy, że zadałeś pytanie i otrzymałeś szczegółową odpowiedź. I zauważasz, że twój rozmówca gorączkowo szuka w zakamarkach własnego mózgu, o czym by teraz zapytać. Pomóż mi go! Zacznij opowiadać o sobie, odpowiadając na to samo pytanie, które zadawali mu. Będzie miał czas w milczeniu podziwiać na ciebie (osobiście zawsze mówię uśmiechając się). I będzie czas wymyślić, o czym potem.

My naprawdę kochamy, gdy nami, naszym życiem, naszymi myślami interesują się inne. Dostarcz swojemu potencjalnemu partnerowi tę radość!
Zwłaszcza, jeśli widzisz, że twoje pytania nie zanurzyć go w zakłopotanie i nie powodują chęć gdzieś się ukryć. A przy okazji można dowiedzieć się, dla siebie wszystko, co wydaje ci się ważne.

5. Uwierz w siebie

Zasada ta powinna stać się dla ciebie za pewnik. Miłość do siebie, niska samoocena i wiara we własne siły — to główne składniki twojego sukcesu w przyszłości. I nie tylko na pierwszej randce. Te cechy tworzą swój wewnętrzny trzon zrównoważonego w życiu człowieka. I to właśnie one leżą w oparciu o харизматичности i uroku. Jeśli jesteś szczęśliwym właścicielem tego wspaniałego skróty, śmiało można ustawić datę. Randka będzie udana!

A na zakończenie chciałbym powiedzieć: przeczytaj artykuł, poznaj trendy, pytaj rady, szukajcie informacji. Ale przede wszystkim słuchaj siebie! Twoje serce, twoja intuicja nigdy nie zawiodą was.