Jak być szczęśliwym każdego dnia

 

Na pytanie o to, jak być szczęśliwym i kobiety, i mężczyźni, i dzieci - w sumie wszystkich przedstawicieli ludzkości, fotoreporter Козьма Prętów odpowiedział już dawno. Oznacza to, że on w ogóle nie chciał sprecyzować, do kogo odnosi się jego uwaga, jakby sugerując, że, niezależnie od płci, wieku, statusu społecznego i wyznania, poczucie szczęścia to kwestia umiejętności, a nie okoliczności. Ale ta wszechstronność nam nawet na rękę, ponieważ, jeśli, podobno nawet zająca można nauczyć się palić, to na pewno nauczyć człowieka rozsądnego być szczęśliwym w każdej sytuacji, tym bardziej można spróbować. Dlatego nie wdając się w zawiłości psychologii szczęścia pieczenie, jesteśmy z wami dzisiaj będziemy próbować być szczęśliwym. Wbrew wszystkiemu i mimo tego, że stale i regularnie, wyraziście i zaraźliwie. Tak, aby innym nie tylko ochotę uśmiechnąć się w odpowiedzi, ale i podąża za tobą nawet na koniec świata, w nadziei, że się rozgrzać, a może i dla siebie dostać kawałek swojego oślepiającym szczęścia. Dzielić się lub nie zdecydujesz się sami. Chociaż jesteśmy za tym, aby dzielić się dobrym. A tym bardziej szczęścia, który mnoży się przez podział i od tego staje się coraz czystsze. Gotowi? No to zaczynamy.
To, co jest kobiece szczęście?
Wyrażenie "kobiece szczęście" jest tak często spotyka się nam w tekstach powieści i piosenek, karty z pozdrowieniami i застольных tostów, że nie tylko udało się завязнуть w zębach, ale i prawie straciło swą istotą. Wypowiadając go, mało kto zastanawia się, co dokładnie ma na myśli i czego pragnie bliskich. A często tutaj dodaje charakterystyka "proste kobiece szczęście", i wtedy zamieszanie osiąga swoje apogeum. Cóż, w rzeczywistości, czy może szczęście, a tym bardziej kobiece, być proste? Trochę idąc dalej odpowiemy: może jeszcze i jak. Ponadto, to właśnie proste szczęście bywa, wszystko inne, trudne i вымученное – to już nie jest szczęście, a próby jego zdobycia, które w najlepszym wypadku prędzej czy później zakończyły się sukcesem. Ale nie wcześniej, niż przestaniecie szczęście komplikować. I jeszcze. Kobiece szczęście albo jakieś inne – to aspekt, stojący w drugiej kolejce, jeśli nie jeszcze dalej. Szczęście nie jest podzielony na chłopców i dziewcząt, słupki i pręciki – to tylko dodaje im uroku i pełni życia, pomagając realizować swoją główną funkcję w świecie. Więc niech po prostu przyjmiemy za pewnik, że najpierw było Szczęście. I od tego zaczniemy.

Jak każda сложносочиненная struktura, szczęście zależy od tego, czym jest wypełniony. A przechowywane żwirek nigdzie indziej jak tylko w twojej głowie i duszy. Dwa te pojemniki szczęścia muszą być co najmniej 2/3 wypełnione są poprawne, zapewniające szczęście, komponentami. Wtedy pozostała jedna trzecia, nawet jeśli w nią nie bardzo przyczyniających się do poczucia szczęścia składników, nie jest w stanie przeszkodzić ci być szczęśliwą. Więc pierwsze, co musisz zrobić, aby stać się naprawdę (czyli wewnętrznie, a nie tylko zewnętrznie) szczęśliwą kobietą, to przeprowadzić głęboką wewnętrzną wersję pod kątem wykrywania, analizy i sortowania wszystkiego tego, co składa się na twój spokój wewnętrzny, a w konsekwencji kształtuje spojrzenie na świat zewnętrzny. Uwierz mi, znajdziesz wiele niespodziewanego. Nagle ciekawego, niespodziewanie miłego i nagle разочаровывающего. Różnego. To nie jest straszne – najważniejsze, że znalazłeś w sobie takie wymagane warunki szczęścia:
Miłość (lub przynajmniej sympatia) do siebie. Dlatego, że sami – to główny i jedyny człowiek, który był, jest i będzie z tobą zawsze, od pierwszego do ostatniego tchnienia. I, jeśli ten główny w życiu człowiek nie kocha ciebie, to o jakim szczęściu może chodzić? Miłość do siebie zaczyna się od rozpoznania, a następnie zrozumienia i akceptacji siebie. Wybaczyć sobie tych wad, które nie są istotne i stanowią część swojej niepowtarzalnej osobowości. Pracę (właśnie jako proces, który przeprowadza się z przyjemnością) i usunięcie tych wad, które uniemożliwiają ci cieszyć się życiem. I to wszystko – nie egocentryzm, a zdrowy egoizm jest potrzebny każdemu człowiekowi, przynajmniej dla samozachowawczego wśród innych ludzi. I im więcej ludzi wokół – tym silniejszy musi być twoim "pancerz" miłości do siebie.


miłość do себеОна, jak kolczuga z ogniw, składa się z troski o swoje zdrowie (prawidłowe odżywianie, tryb dnia, aktywność fizyczna, porzucenie zgubnych nawyków, wystarczająco dużo odpoczynku, uwagę na niepokojące objawy), o ich wygląd (pielęgnacja twarzy i ciała, wysokiej jakości kosmetyki, piękne ubrania, manicure, strzyżenie) i o swoim komforcie psychicznym (ciekawe i edukacyjne, książki, muzyka, wysokiej jakości filmy, komunikacja z dobrymi ludźmi, troska o rodzinę, małe i duże ładne prezenty sobie). Wszystko to sprawia zbliżoną do szczęścia i w rzeczywistości, i w formie radość. I nie chwilowe, a долгоиграющую, zostawia w duszy uczucie głębokiego zadowolenia, co dzieje się tu i teraz, życie w ogóle, sobą. Jeśli to wszystko, albo przynajmniej większość z tego, odkryli w sobie i swoim życiu przy wersji, umieścić znacznik wyboru obok tej pozycji. Pierwszy warunek szczęścia w wykonaniu. Tylko nie mylić miłość do siebie z самовлюбленностью, który nie tylko nie pomaga, ale i neguje poczucie szczęścia. Jak i dlaczego – omówimy nieco później, w rozdziale.


Niezależność od innych. Niepodległość nie tyle materialne (choć w dużo określa uczucie wolności i sie jej szczęścia), ile wewnętrzna: od czyjejś opinii, pragnień i ciśnienia. Tutaj bardzo ważne jest, aby odróżnić faktyczną niezależność, która skłania do pytań okoliczności, i dlatego, jak już ustaliliśmy, nie jest w stanie zapewnić szczęścia jako takiego, i niezależność psychologiczną, determinujące wewnętrzny nastrój. Bo, co by obiektywnie wspaniałej nie były, subiektywnie podoba wszystkich rodów niemożliwe, a wokół prędzej czy później znajdzie się osoba, której można придетесь nie podoba. Jeśli dotknie jego negatywną opinię – stres jest dla ciebie. Stres to największy wróg szczęścia. A najbardziej skuteczna broń przeciwko niemu – własna głowa na karku. Słuchać innych ludzi przydatne, ale twoje własne zdanie dla ciebie osobiście zawsze powinno być priorytetem. Nie mówiąc już o tym, że to w ogóle powinno być.


Wewnętrznie niezależnego człowieka nikt nie może zmusić do zrobienia czegoś, czego on nie chce i od czego będzie nieszczęśliwy, i wziąć w swoje życie, ludzi, którzy mu są źli, a to znaczy, że nie są potrzebne. Tylko silna i niezależna osobowość może być niezależna i szczęśliwa. Bo być szczęśliwą kobietą albo nie być – to też własnych wyborów i decyzji, które trzeba podjąć i mieć odwagę podążać za nim. Aż z tej drogi może wepchnąć czyjeś zdanie, ryzykujesz wydać na drodze do szczęścia zbyt wiele czasu. Nie to, żeby go nie było pośpiechu w ogóle nie odnosi się do listy nawyków szczęśliwych ludzi. Ale po prostu szkoda marnować cenne lata, miesiące, nawet kilka dni, wiedząc, że mogą być o wiele lepiej i przyjemniej dla was, a wy w ciągu całego tego czasu – być szczęśliwą kobietą. Więc szukać w sobie niezależność i ten wewnętrzny trzon, na którym opiera się. Znajdziesz, wykonaj jeszcze jeden warunek szczęścia, razem z poprzednim ustępem восполнив już więcej niż połowę jego objętości!


Uświadomione pragnienia. Życie w dotyku, bez zrozumienia własnych pragnień, celów i przynajmniej approximate sposobów ich realizacji przypomina proces przygotowania ciasta w ciemności lub z zawiązanymi oczami na obcej kuchni. Wyobraź sobie, że żaden słoik ze składników nie jest podpisana, i zobaczyć ich zawartość ty też nie możesz. Losowo umieścić i wszystko mieszamy wszystko, co przypadkowo trafi pod rękę, albo to, że ktoś poda swój smak. Jak myślicie, co to za danie się uda w wyniku takiego gotowania? Jedyne, co można o nim powiedzieć na pewno – to nie będzie spełniać państwa oczekiwań i potrzeb. Analogii można kontynuować гипермаркетом, w którym nie znajdziesz mleka w хлебном dziale. Ale analogie są skierowane na to, aby wyjaśnić: nie znajdziesz w swoim życiu szczęścia, dopóki nie zrozumiesz, w czym szczęście jest dla ciebie osobiście.


Nie jest tajemnicą, że nawet przy obecnym перенаселении i globalizacji, ludzie są różni. I nie można być szczęśliwą kobietą, jak dziewczyna Masza lub sąsiadka Ira – możesz być szczęśliwy tylko tak, jak ty sama możesz być. Możliwe, że Masza nie jest szczęścia bez cabrio w garażu, a Ira w nocy skupuje wszystkie фейковые лабутены w sklepach internetowych i tylko wtedy, szczęśliwa, zasypia. Ale ty chcesz czegoś innego, prawda? Oto i przedstaw – w pierwszej kolejności dla siebie – czego chcesz. Помечтайте, wyobraź sobie w najdrobniejszych szczegółach to życie, w którym jesteś szczęśliwy. A teraz psychicznie zrób sobie przerwę od otoczenia i czuć to uczucie, które ogarnęło, gdy zostały objęte swoimi fantazjami. To uczucie – i to jest coś, na czym trzeba się skupić. Ono podpowie odpowiednie punkty orientacyjne i będzie występować tylko wtedy, gdy twoje życie idzie zgodnie z osobistym planem. Zniknęło poczucie szczęścia – to znaczy, masz na manowce, chodź nie tam, trzeba się zatrzymać i poszukać właściwy kierunek. Dopóki poczucie szczęścia z tobą, idziesz wiernym wektorem i można liczyć i trzeci warunek jest spełniony.

Jak być szczęśliwą kobietą?
Wewnętrzna gotowość, aby stać się/być szczęśliwy – głównym i niemal jedynym warunkiem do tego. Świat zna wiele przykładów i dowodów na to, że zewnętrzne okoliczności naprawdę odgrywają w tym przypadku nie ma główną rolę – jeśli w ogóle grają. Przypomnijcie sobie szczęśliwe oczy rolnictwa dziecka, któremu dali potrzymać w uchwytach nowo narodzonego kotka i wrażliwy niezadowolenie młodzieniaszka z zamożnej rodziny, który otrzymał w prezencie smartfon nie najmodniejszego koloru. Lub sytuacji, w których mogli poczuć się szczęśliwi ludzie tego samego wieku, ale żyjący w różnych epokach historycznych. Nawet pobieżnej mapowania wystarczy, aby zrozumieć, że warunki szczęścia – to parametry, przepraszam za kalambur, bardzo umowne. A to oznacza, że prawie wszystkie z nich możemy wykorzystać do swoich celów. Czyli z jednej głównym celem – być szczęśliwą kobietą.